top of page

Zázraky na počkání (pevný disk -> SSD)

Velice často se mi stává, že se mi ozve klient se žádostí o zrychlení (někdy i relativně nového) notebooku. Stále víc a víc těchto případů má jednu a tu samou příčinu a tím je notebook s pomalým typem nízkootáčkového plotnového disku (tzv. HDD).


Jedná se o úložiště, na kterém je následně uložen celý operační systém, všechny klientem doinstalované programy a data. Rychlosti čtení a zápisu dat na HDD jsou velice limitované a na dnešní dobu z mého pohledu zcela nevyhovující.


Řešením tohoto problému je tzv. naklonování (odzrcadlení) na technologicky vyspělejší SSD disk, díky kterému bude uživatel po servisu pracovat v zcela stejně vypadajícím (1:1) prostředí, nicméně díky lepšímu disku bude jeho interakce v systému několikanásobně rychlejší a ve finále příjemnější. Výhodou je, že rozměry a formátem je SSD stejné jako HDD, takže je možné tento servis provést téměř u všech zařízení.


Celý proces jde udělat do jednoho dne a téměř vždy jsou klienti uneseni tím, jak výrazná změna je a jak rychle to celé šlo udělat - je to vlastně takový malý "zázrak na počkání" :)

21 zobrazení

Comments


bottom of page